Gymnázium Mimoň

 
 

Adresa: Letná 263, 471 24 Mimoň | Tel.: 487 862 883 | GSM: 725 820 472 | E-mail: gm@gymi.cz | Skype: gymnazium.mimon

 

Děti čtou nevidomým dětem 2018

Stejně jako v uplynulých letech se naše škola zapojila do projektu „Děti čtou nevidomým dětem“, který je jednou z možností, jak nabídnout nevidomým dětem možnost seznamovat se s dětskou literární tvorbou.

V letošním roce bude načítána kniha Ivony Březinové „Útěk Kryšpína N.“ Konkurz na nahrávání se uskutečnil 27. 3. v Krajské knihovně v Liberci a zúčastnili se ho tři žáci z tercie – Ondřej Kos, Daniel Krejčík a Klaudie Zlatníčková. Projevy osmi desítek dětí posuzoval režisér nahrávky, jenž úspěšným adeptům rozdělil role. Naši žáci sice žádnou z rolí nezískali, zaslouží si však pochvalu za čas věnovaný přípravě na konkurz a za solidaritu s handicapovanými dětmi.

M. Grigerová

 
publikováno: 12. 04. 2018