Gymnázium Mimoň

 
 

Adresa: Letná 263, 471 24 Mimoň | Tel.: 487 862 883 | GSM: 725 820 472 | E-mail: gm@gymi.cz | Skype: gymnazium.mimon

 

Mezinárodní soutěž YPEF Skelná huť 30. 1. 2018

Opět po roce se naši žáci zúčastnili místního kola mezinárodní soutěže YPEF, které se konalo na Skelné huti. Do soutěže vyrazila čtyři družstva složená ze žáků primy až kvinty. Soutěž zahrnuje dvě části a to teoretickou, v podobě testu, a praktickou, poznávání přírodnin. Po sečtení výsledků se v mladší kategorii do patnácti let velmi překvapivě na 1. místě umístilo družstvo primy ve složení Viktorie Novotná, Emma Různarová a Sára Podešvová. Na třetím místě v této kategorii skončilo také družstvo primy ve složení Ema Jírová, Bára Cempírková a Eliška Špindlerová. Tato družstva byla nejmladšími účastníky v soutěži!

Starší kategorii do osmnácti let ovládli již známí a ostřílení borci ze třídy kvinty, kteří již z minulých let mají zkušenosti z krajského kola. Toto družstvo tvoří Sára Novotná, Adéla Koštejnová a nový člen Jiří Halbych.

Vítězové obou kategorií postupují do krajského kola, které je přeborem krajů libereckého, pardubického a královéhradeckého. Toto kolo se uskuteční v Trutnově koncem března.

Všem účastníkům moc děkuji za předvedený výkon a vítězům hodně úspěchů v krajském kole.

Mgr. Václav Hylmar
Koordinátor EVVO

 
publikováno: 31. 01. 2018