Gymnázium Mimoň

 
 

Adresa: Letná 263, 471 24 Mimoň | Tel.: 487 862 883 | GSM: 725 820 472 | E-mail: gm@gymi.cz | Skype: gymnazium.mimon

 

Opět jsme zvítězili v „Máchovském klání“

V úterý 6. 6. proběhl 12. ročník tradiční regionální vědomostní soutěže „Máchovské klání“ v Doksech. Protože jsme se jí pravidelně zúčastňovali a měli jsme na svém kontě vítězství v posledních třech letech, šli jsme do zápolení s ambicemi své vítězství obhájit.

Tentokrát do Doks vyrazilo družstvo z tercie v tomto složení: Štěpánka Burešová, Anna Peschelová, Margita Slámová, Veronika Trmalová a Šimon Žanta. Všichni soutěžící (celkem sedm týmů z českolipských škol) se sešli za zahradě Památníku K. H. Máchy, aby odpovídali na spoustu záludných otázek nejen z Máchova života a díla, ale také z dobového společenského a kulturního kontextu. Otázky se také týkaly stop, které Mácha zanechal v kraji, jenž po něm bývá nazýván. I když sám velký básník tentokrát nedorazil, atmosféru doby dovedly naladit dvě jiné osobnosti – Máchův přítel a důvěrník Eduard Hindl a litoměřický justiciár, Máchův zaměstnavatel, Josef Filip Duras. Soutěž řídila Máchova láska Eleonora Šomková.

Přestože byla soutěž velmi vyrovnaná a bylo zřejmé, že se všechny školy dobře připravily, tak se terciánům povedlo dostat se mezi tři nejlepší týmy a nakonec zvítězit. Odměnou jim byly hodnotné ceny, mezi něž patřilo dílo Máj s nádhernými litografiemi Dany Puchnarové.

Milí terciáni, gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy!

M. Grigerová

 
publikováno: 07. 06. 2017