Gymnázium Mimoň

 
 

Adresa: Letná 263, 471 24 Mimoň | Tel.: 487 862 883 | GSM: 725 820 472 | E-mail: gm@gymi.cz | Skype: gymnazium.mimon

 

Příhraniční biologický projekt

Dne 28. března 2018 jsme se my, žáci třídy tercie, zúčastnili ekologického programu ve městě Neukirch v německém Sasku. Doprovod nám dělala paní profesorka B. Jirkovská. Program se týkal převážně ovoce. S námi se tohoto programu zúčastnila i třída z místní školy. Žáci z této školy byli o něco mladší než naše třída.

Program byl složen z naučných her a různých příkladů. Například bylo formou kartiček a provázků ukázáno, jak křehký je ekosystém. V našem případě v ovocném sadu. Dále jsme se dozvěděli něco o našich původních ovocných dřevinách a o dělení jejich plodů.

Také jsme tam dostali oběd. Mě osobně docela chutnal. Byly to typické německé kynuté knedlíky s povidlovou náplní a přelivem z třešňového kompotu, sypané mákem.

Mně osobně se tento výlet docela líbil a někdy bych si ho ráda znovu zopakovala. Zde na závěr přikládám názor nejmenovaného spolužáka:

V Německu se mi líbilo hodně věcí. Hodně věcí jsem se naučil především o jablkách a celkově ovoci. Program byl zajímavý a zábavný, myslím si, že si každý, kdo se této akce zúčastnil si odnesl nové informace.

Adéla Vosecká, tercie

 
publikováno: 13. 04. 2018