Gymnázium Mimoň

 
 

Adresa: Letná 263, 471 24 Mimoň | Tel.: 487 862 883 | GSM: 725 820 472 | E-mail: gm@gymi.cz | Skype: gymnazium.mimon

 

Setkání se Zdeňkem Svěrákem

Dne 10. 11. jeli primáni, sekundáni a dva žáci z vyššího stupně gymnázia reprezentovat naši školu do Prahy. Natrénovali šest písniček, jež zazpívali v Senátu Parlamentu České republiky při příležitosti soutěže o nejkrásnější nádraží, kterou vyhrála obec Doksy.

Celkem jsme měli tři výstupy. Jeden na začátku, druhý uprostřed a třetí na konci celého pořadu. Ze začátku jsme byli vystresovaní, ale pak jsme se do toho opřeli a zazpívali jsme to skvěle. Všichni jsme se velmi snažili, a proto jsme byli rádi, že se nám to povedlo.

Poslední písnička s názvem „Jsem nádraží“ byla od Zdeňka Svěráka, který byl také hostem této akce. Já sama jsem byla opravdu nadšená, protože jsem se mohla poprvé setkat se slavnou osobností.

Největší odměnou byla hostina. Stoly byly plné výborného jídla, kterého jsme se všichni doslova „přecpali“. Nebylo možné, aby někdo odjel domů s prázdným žaludkem.

Celou akci jsme si náramně užili. Pro všechny to byl krásný zážitek. Vždyť kdo by se nechtěl setkat se Zdeňkem Svěrákem?

Daniela Tranová, sekunda

 
publikováno: 15. 11. 2017