Gymnázium Mimoň

 
 

Adresa: Letná 263, 471 24 Mimoň | Tel.: 487 862 883 | GSM: 725 820 472 | E-mail: gm@gymi.cz | Skype: gymnazium.mimon

 

Soutěž o nejkrásnějšího anděla

V předvánočním období proběhla soutěž o nejkrásnějšího anděla, do níž se zapojili mladší žáci školy, především dívky. Každý z andělů měl své kouzlo, bylo obtížné rozhodnout se pro jediného, který by byl právě tím NEJ. Nakonec zvítězil dobrý úmysl a všichni tvůrci byli odměněni. Jejich andělé se o Vánocích rozlétnou ochraňovat ty, na nichž dětem nejvíce záleží.

Děti ze sekundy napsaly, koho by nejvíce ochraňovaly. Je to hezké čtení, které před nejkrásnějšími svátky v roce určitě dojme každého.

Já bych chtěla dělat anděla babičce a dědovi, protože jsou nemocní a také nejsou nejmladší. Moc si přeju, aby tady s námi zůstali, co nejdéle to půjde, protože je mám moc ráda.

Chránila bych svoji maminku, aby se jí nic nestalo. Drahá maminko, chci, abys svůj život prožila dobře, a hlavně nechci, aby se Ti něco stalo. Vždy, když se mnou nejsi, bojím se o Tebe. Vždy jsem Tě měla ráda a vždycky mít budu.

Svého anděla daruji tatínkovi do práce, protože mamka pracuje doma a v domě máme vystaveno nejméně čtyřicet andělů, takže maminku ochraňují, ale taťka v práci žádného nemá.

Kdybych byla andělem, ochraňovala bych všechny slušné, hodné a spravedlivé lidi. Hlavně bych ochraňovala svého dědu a babičku.

Svého anděla věnuji babičce, je moc hodná (někdy až moc). Mám ji moc ráda. V poslední době neprožívala zrovna hezké období, ale doufám, že to bude lepší. Doufám, že jí tento anděl pomůže v dobrém i zlém.

Ochraňovala bych svoji rodinu, protože pro mě znamená hodně, vždy mě podrží, pomůže, ochrání. A přesně to bych dělala, kdybych byla anděl!

Kdybych byla anděl, provázela a ochraňovala bych svoji nejlepší kamarádku, protože je na mě vždy hodná. Myslím na ni a ona myslí na mě. Mám ji moc ráda. Věřím, že anděla strážného má každý. Andělé nás provázejí a vedou nás po správné cestě.
Ochraňovala bych svoji maminku proto, že při mně vždy stála a ani na vteřinu nepochybovala o tom, co dělám. Toho si vážím. Přesto se někdy chovám jako vůl.

Chránila bych svou rodinu, protože mi dala lásku a štěstí. Chránila bych své spolužáky, protože mi dali přátelství. Chránila bych své babičky, tety, dědu a strejdu, protože mě naučili vážit si života. Ochránila bych i učitele, kteří mě kdy učili, protože mi dali vzdělání.

Chránila bych svou rodinu. Vím, že je to klišé, ale chránila bych jejich zdraví, poněvadž zdraví je jen jedno A ještě bych se snažila, aby se vyhýbali problémům. Hlavní by bylo, aby byli šťastní.

Zapsala: M. Grigerová

 
publikováno: 21. 12. 2017