Terciáni zvítězili v Máchovském klání
Již 13 let probíhá Máchovské klání, které organizuje Městská knihovna Doksy ve spolupráci se ZŠ K. H. Máchy. Jedná se o vědomostní zábavnou literární soutěž pro žáky osmých a devátých tříd. Účast naší školy se stala hezkou červnovou tradicí ‒ stejně jako naše vítězství. Ani letos gymnazisté nezklamali a zvítězili s výrazným náskokem nad ostatními školami, jejichž zástupci dorazili z celého Českolipska. Zodpověděli všechny záludné otázky, které se netýkaly jen znalostí týkajících se Máchova života a díla, ale i znalostí místopisu, historie, literatury, malířství, sochařství, architektury a hudby 19. století.
Vítězné družstvo ve složení Barbora Dusilová, Ondřej Kos, Eliška Kvapilová, František Soukup a Jan Zavřel si získalo obdiv přítomných organizátorů, dokonce samotného Karla Sabiny, jenž byl autorem prvního Máchova životopisu.
Děkujeme za skvělý výkon a reprezentaci školy. Poděkování také patří Jakubu Somorovi a Šimonu Klukasovi za (nejen) morální podporu soutěžního týmu.
Mgr. Marie Grigerová