Gymnázium Mimoň

 
 

Adresa: Letná 263, 471 24 Mimoň | Tel.: 487 862 883 | E-mail: gm@gymi.cz 

 

Lyžařský výběrový kurz

Pro studenty čtyřletého a vyššího stupně osmiletého studia pořádáme lyžařský kurz. Jeho náplň je zaměřena na zdokonalení a prohloubení lyžařských (snowboardových) dovedností. Kurz je zpravidla týdenní. Na základě požadavku většiny aktivních účastníků a zkušeností z předchozích let dáváme raději přednost lyžování v zahraničí. Kvalita a velikost lyžařského areálu bývá mnohonásobně větší než cenový rozdíl.  
Minimální počet studentů je 25 přihlášených, tento počet však lze po dohodě doplnit.

Kontaktní osoby:

Mgr. Jaroslava Krejčová -  krejcova@gymi.cz
Mgr. Luboš Krejčí -  oskar@gymi.cz


Rakousko 2010, 2012 (Saalbach-Hinterglemm)

Po tuzemských lyžařských kurzech jsme se rozhodli pro zahraniční lyžování v Alpách. Po delším vybírání nám padla do oka nabídka cestovní kanceláře Pangea z Jablonce nad Nisou. Konkrétně se jedná o lyžování v oblasti zvané Saalbach-Hinterglemm. Jde o jednu z nejlepších salcburských lyžařských oblastí s 200 kilometry sjezdovek. Lyžařské terény od mírných "modrých" svahů přes "černé sjezdy" pro mistrovství světa,  zábavní parky i závodní dráhy s muldami. 
O dlouhodobý provoz se zde stará 400 zasněžovacích strojů. To vše se nachází v jediném údolí vzájemně propojených sjezdařských tratí, kde po celou dobu můžete lyžovat na severních a jižních svazích od 900 m. n. m. do 2096 m. n. m. 

Do současné doby jsme navštívíli Saalbach dvakrát, a to v letech 2010 a 2012.

Plánovaný kurz v roce 2014 byl pro nízký počet zájemců zrušen. Zájemci o lyžování doplnili účastníky základního LVK, pořádaného pro třídu sekundu v Horních Mísečkách.