Vyhlášené 2. kolo přijímacího řízení do primy pro školní rok 2023/2024

Lyžařský kurz 2025 – sekunda

Od 9. 2. do 14. 2. jsme se zúčastnili společně s panem učitelem Tavodou, paní učitelkou Krejčovou a skvělým instruktorem Mikim lyžařského výcvikového kurzu. Od školy nás odvezl autobus do Sklenařic ve Vysokém nad Jizerou. Hned po příjezdu jsme se šli ubytovat v penzionu Active. Po večeři nás čekala volná zábava.

Druhý den jsme se hned ráno po dobré snídani vydali do Kořenova na běžky. Následovalo seznámení s běžkami. Mnozí z nás stáli na běžkách poprvé, ale i přesto si jízdu všichni moc užili. Největší zábavou dne byl kopeček, který každý sjížděl svým stylem. Večer už pro nás měl program vymyšlený pan učitel Tavoda – hráli jsme Aktivity.

Další den jsme se vydali na dlouhý výlet, jehož cílem byla Jizerka. Cesta byla plná pádů, které vedly k naraženým kostrčím, ale i přesto jsme ji zvládli. Po návratu do penzionu bylo těžké rozpoznat, zda jsme stále na výcvikovém kurzu, nebo v domově důchodců – jak všichni skuhrali na různé bolístky.

Třetí den jsme se konečně vydali na sjezdovku. Nejprve jsme se rozdělili do skupin podle našich předchozích lyžařských zkušeností. Po obědě jsme šli znovu lyžovat. Když jsme se vrátili na penzion, následovala hra „Co na to Češi“, kterou si pro nás připravila paní učitelka Krejčová.

Další den jsme opět zamířili na svah. Celý den utekl jako voda a už tu byl rozlučkový večer.

Poslední den jsme si dali závody ve slalomu a poté následoval oběd. Po jídle jsme nasedli do autobusu a vydali se zpátky domů. Celý výcvikový kurz jsme si moc užili a hned bychom jeli znovu. 🙂

Děkujeme učitelům a Mikimu za skvělý týden!

Ella Komancová, sekunda